Bodové ohodnocení diagnóz pro stanovení výše bolestného při odškodnění

19. 8. 2012 - 21:58

Bodové ohodnocení diagnóz pro stanovení výše bolestného při odškodnění

Poškození zdraví, resp. odškodnění bolesti (bolestné) je určováno dle bodového ohodnocení diagnóz (dle 1. přílohy zákona o odškodnění bolesti). Každá diagnóza má stanovenu výši bodového ohodnocení. Výsledné body (například při poškození zdraví při dopravní nehodě, nebo pracovním úrazu) jsou dány součtem všech bodových ohodnocení diagnóz v lékařském posudku.

Vzhledem počtu možných poškození zdraví je někdy těžké najít některou konkrétní. Právě proto jsme připravili novou jednoduchou aplikaci, ve které si můžete alespoň orientačně zjistit, na jakou výši odškodného pravděpodobně budete mít nárok.

V aplikaci na vyhledávání bodového ohodnocení poškození zdraví pro odškodnění bolesti lze také vyhledávat dle konkrétních čísel diagnóz. Díky tomu si můžete například předem zjistit, jak vysoké bude odškodné, případně jeho základ, protože samotné bodové ohodnocení bolesti lze jeste za určitých okolností navýšit, a to až na dvojnásobek.

Navštivte aplikaci pro prohledávání lékařských diagnóz a zjistěte výši odškodného, na kterou máte dle stanovených diagnóz nárok. I když to není někdy snadné, informujte se a žádejte Vaši náhradu škody, na kterou máte nárok.


Bodové ohodnocení a výše odškodného za bolest při dopravní nehodě či pracovním úrazu

 

Více o finančním odškodnění: